Lupin III - The Castle Of Cagliostro

4. května 2008 v 13:44 | h.t. |  Anime Recent
Lupin Sansei: Cagliostro no Shiro - Lupin III Zámek Cagliostro
Zatím je tohle to jediné, co pro vás mohu udělat. Lupič Lupin vám k službám krásná slečno.
Lupič Lupin III podvodník lhář a takoví jakési James Bond po japonsku. V jeho rodové linii je jasné označení je potomkem slavného Arzena Lupina. Tak jako je dnes známé slovo anime, je známe mezi jejími historiky i první anime jako je Lupin III. První anime provedení podle mangi vzniklo v roce 1969 ve vlastní produkci Monkey Punch a film se jmenoval Lupin Sansei Pilot Film. Později vznikl 23 dílný seriál 1971-72 následovaní druhou serii o 155 mezi lety 1977-1980. Tento film vznikl v roce 1979 a patří mezi 2 filmy točené před rokem 80. Jen pro zajímavost jsou 4 filmy, 21 specialu, 3 OVA (poslední ova na duben tohoto roku 2008) a 3 anime serie po 23, 155, 50.
Samotní příběh začíná jeho obvyklou krádeží ve velkém. Vykrade kasino Monaco a ujíždějí s lupem ve svém malinkém Fiatku 500 po dálnici. Aby, jsme se zasmáli tak jak je to známé z jeho filmu a serialů provede ochrance úpravy na autech které se rozpadnou na kousky. Profesionál Lupin ale zjistí, že peníze co se jim podařilo ukrást z trezoru kasina nejsou pravé, ale jedná se o takzvané karpatské dolary. Tak se tedy Lupin vydá se svým nejlepším partnerem Jigenem do nejmenšího státu spojených národů Cagliostro vévodství kam je zavedla, jedná z legend o padělatelské černé díře. Nazývá se proto že kdo se pokoušel najít místo kde se padělala měna nikdy se nevrátil. Hned na kousku hlavní silnice ve vévodství píchli gumu a nic nezbývalo jiného, než si střihnout kdo vymění. Jak Lupin sedí na střeše jejich Fiatku projede kolem ve velké rychlosti slečna v červeném autě pronásledována jiným autem. Oba neváhali a rázem nasedli a uháněli za nimi. Zjistili že vozidlo je neprůstřelné tak trikem je předjeli těžkou zbraní zničili kolo. Náhle spatřili, že slečna při nárazu z boku od vozu omdlela a tak jí Lupin skočil zachránit. Při záchraně se praštil do hlavy a omdlelí. Ona ho po té co se probrala, ošetřila svou rukavicí namočenou ve vodě, ale musela opět utéci pryč byli sledováni z vody. Poté co Lupin byl nalezen Jigenem se probral a zjistil, že v rukavici byl prsten se znakem, co již někde viděl. Nic neřekl a uháněl na místo jemu známé a ukázal je i Jigenovi. Zde spatřili samotní znak staré sídlo a zámek Cagliostro. Něco tají Lupin před svým kamarádem ale co? Ten večer spolu zašli do jedné hospody a zde se Jigen dozvěděl, že tu Lupin tak trochu byl a tu slečnu z auta tak trochu zná. Jigen tedy chce vysvětlení o lady Clariss, ale stále se ho nedočká namísto toho jsou napadeni profesionálními vrahy a musejí utéci pryč. Rozhodli se přivolat dalšího ze svých přátel Goimona samuraje s nejostřejším mečem aby jim pomohl. Do kompletní pětky ale chybí jen Fujiko a inspektor Zenegata. Ta už jak je jejím zvykem a její velkou slabostí peníze na zámku jako komorná a inspektor je přivolám přímo samotním Lupinem na tak trochu podivnou pomoc.
Zmatek, který provází inspektora využije k tomu, aby se dostal do zámku a přímo k lady Clariss. Po krátké promluvě jí slíbí, že bude unesena a to přímo od něj a pro to že se mu líbí a že je v nesnázi. Jejích krásné znovu setkání přeruší samotní hrabě a jeho horda vrahů. Hraběti jde zásadně o prsten a né moc o samotného Lupina ani Claiss. Vezme si prsten a zbaví se Lupina v propadlišti. Zklamání je že je falešní a tak vydá rozkaz najít Lupina v podzemí. Inspektor co se ve zmatku dostal do podzemí se s Lupinem setká oba se dostanou do tajné tiskárny kde se tisknou falešné peníze z celého světa.Zenegata se dohodne dokud bude tahle tiskárna uzavírají příměří. Hlavním úkolem je utéct ven a vzít sebou důkaz. Založí požár a pomalinku se dostanou až na plochu pro vznášedlo a pokusí se s ním odletět. Lupin něco důležitého zapopel a to nechtěl nechat hraběti na pospas. Fujiko pohotově zareagovala rychleji a pomohla ubránit slečnu Clariss před ochrankou a pomohla mu jí dostat ven z věže. Tímto to nekončí. Tak krásný konec se nekoná a Lupin je zraněn velmi vážně a jen tak tak ho zachrání
Clariss. Vinutí si slib že ho nechá odletět pryč i s Fujiko a inspektorem nebo zahodí prsten tentokrát praví od Lupina do vody. Hraběti sou peníze nadevše tak svolí se lží a pokusí se je sestřelit. Po probuzení po třech dnech v noci se Lupinovi vybaví, odkud Clariss zná a vypoví příběh o sobě, než se setkal z Jigenem. Jeho troufalost ho málem stála život a když už myslel že bude konec našla ho malá holčička. Souboj o svobodu Clariss právě začíná a tajemství obou prstenů co má u sebe hrabě se teprve ukáže. Ten to film bych hodnotil jako nejlepší co byl natočen s tímto Interpretem Lupinem III. Samotní děj je velmi moc akční a silně komedi. Žánr je spíš do agenského prostředí plné nejmodernější techniky ve které si tvůrci libují. Časté Lupinovi úrazy dodávají atmosféru té správné komedi. Vzhled je jakoby šášula. Velké boty sako zmuchlané a jeho oblíbená zbraň Walter P38. Na to jestli se tato postava zalíbí je hodně těžké odpovědět buď ho budete přímo šíleně žrát, nebo se vám bude přímo štítit. Já osobně ho mám moc rád bylo to moje první anime které sem kdy viděl ze všech.
Lupin Sansei: Cagliostro no Shiro film, rok 1979
h.thor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama