Kamichu!

8. května 2008 v 18:52 | h.t. |  Anime Recent
Kamichu! - Bohyně školou povinná
Mitsue včera se něco stalo a já myslím že sem asi bohyně, ale jenomže já nevím čeho to asi sem ? Tak to poťme zjistit ne mé jméno je Matsuri Saegusa ;-)
Kamichu! jako jedno z mála anime které je podle mangi a zároveň zvláštností je že manga se s animem zároveň doplňovala. První díl byl vysílán na konci 6 měsíce roku 2005. Hlavním tvůrcem je velmi známé studio Aniplex tvůrci Naruta, Dívky z pekla či Blood+. Samotná hudba je navozena do příjemného prostředí jakéhosi přímořského města, které se tak trochu zastavilo a vše je jako kdysi v 80 letech. Nejvíce prostoru je věnováno přímo hlavní postavě a také samotnému městu. Na vrcholu kopce mu vévodí svatině tak trochu malinko chátrající kterou nějak její správce moc neoperovává. Příběh začíná na obvyklé střední škole kde se žáci snaží dosáhnou svého cíle a ta škola má s sobě něco navíc. Tím navíc je malá holka co nemá tak moc výrazné známky ani vzhled. Její jméno je Yurie Hitotsubashi a nějakým moc neznámým důvodem se jedné noci stala bohyní s mocí o které vůbec neví jak funguje. Mitsue Shijou velká kamarádka jí moc nějak nevěří považuje to za tak trochu hloupost. Za to Matsuri Saegusa tomu silně věří a jak to jen slyšela od Yurie okamžitě se jako nová kamarádka vnutila a hned že ví jak na to kterak zjistit co je za bohyni. Jak na to hm si tedy předvedli na střeše školy a nebyl to zrovna jednoduchý pokus. Matsuri napadlo použít vyvolání, ale místo toho to bylo zábavné představení co se opravdu nepovedlo. Pro Yurie to bylo akorát potupné nic jí to moc nedalo a dokonce se tak trochu i ztrapnila před někým.
Ten někdo byl tak trochu důležití a moc o něj právě stála byl Kenji Ninomiya jediní člen a také vedoucí klubu kaligrafie. Pro její štěstí přes samí zapal do psaní Keiji si ani trošku nevšimnul jak se pokus o předvedení své síly nezdařil. A aniž by si jí nějak víc všímal, obejde jí na žebříku a jde ze střechy domů. Yurie to má jasné ve své srdci a považuje se za zamilovanou bohužel co má s tím dělat? Matsuri však přijde z nápadem o tom, že když dva si vyznají lásku za velkého větru na střeše školy splní se jim. Pokus číslo dvě má bohužel stejní efekt. Pomocí slova Kamichu! se pokoušela vyvolat velký vítr, ale nezafoukal ani vánek těžké zklamání. Matsuri a její mladší sestra Miko poskytli prostory svatině na kopci ani zde se nepovedlo probudit sílu boha. Jediné co se nakonec dalo konstatovat že je opravdu bohyně čehosi. Po návratu domu unavená a tak moc znavená že jí zajímá jen postel ulehla a spala. To pro její štěstí se Mitsue koukala na televizi a zavolala telefonem v televizi je něco podivného. Když se Yuriie pořádně zakoukala zjistila že na pobřeží z moře se blíží Typhon (hurikán po japonsku) s jejím obrázkem ve středu a názvem Yurie. Okamžitě zburcovala kamarádky a že ať jdou okamžitě ke škole kde se poprvé pokoušeli něco vyvolávat. Poté co všechny dorazili se pokoušeli odčarovat Yurie, ale opět to nemělo žádní efekt. Pro další smůlu je na střeše ve svém klubu (malí stan) i Kenji. Náhle přejde silný vítr a vezme jeho i se stanem pryč přímo do středu Typhonu. Yurie neváhá a vysloví své slovo zaříkání Kamichu! a poletí přímo za ním do větru a by ho chytila. Její magické slovo jí prodloužilo vlasy že jsou delší jak je ona vysoká. Chytí se ve větru za ruce a pomalu se vznášejí k zemi. Typhon mizí a ona se vyzná Kenjimu že ho miluje. Náhle spatří své kamarádky a spadnou do bazénu. Po ztrátě koncentrace okamžitě její dlouhé hnědé a krásné vlasy mizí a je zase krátkovlasou jakou byla. Kenji se diví kde je ta holka s vlasy a nakonec se Yurie zeptá a ti si kdo? Takové těžké opětovné zklamání na konci dne. Druhý den se zbudí a tak trochu jí to připadá jako krutí sen co však sen nebyl. Do školy přijede a hned musí venku pracovat na úklidu po Typhonu. Kenji jí potká a promluví na ní je jasné, že něco si pamatuje a že snad mu tak lhostejnou není jak minulé odpoledne na střeše. Samotní příběh malé bohyně je spíše takoví melancholický popis holky co nemá štěstí a je zamilovaná.
Sama na své schopnosti nebude pač jí pomůže ještě tím štěstí co jí přináší přání od lidí. Samotnou kapitolou je Tama kočička jež jednoho dne zmizí a pak se objeví jako napůl bůh chudoby. V ten den se nakonec ukáže pravá síla Yurie že je silnější jak bůh chudoby. Roztomilost a velké množství grimasu včetně častého červenání se dočkáme skoro všude. Hodně stidlivá a často hodně uzavřená před ostatníma jí staví pro veřejnost jako extrémně plachou. Tímto si také hodně získala fanoušku a také proto bych jí doporučil úplně každému. Malé děti jí budou mít rádi pro její ztřeštěnost plachost a starší pro její zamilovanost a odhodlanost stát se bohyní nějakého velkého významu který nakonec je vetší než sama čekala.
PS: kouzla fungují když je napíše, ale ona neumí vážně moc dobře psát ;-)
Kamichu! - 12 epizod + 4 DVD speciály, rok 2005
h.thor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama