Projekt Mai

8. ledna 2008 v 20:29 | h.t. |  Anime Recent
Projekt Mai
Projekt Mai ? Co si pod tímto slovem představit ? Jednoduše opravdu povedené koncept pokračování serialu. Samotná koncepce je tvořena úplním rozdílem anime s velkou podobnosti vše od společností Bandai, Sunrise a pozdeji i Lantis.

Mai - HiME
První existence tohoto projektu se rýsovala někdy na začátku roku 2004 a projekt se jmenoval Mai - HiME. Samotné vysílání po promo videu však začlo až koncem roku 9 měsíce. O co se vlastně jedná ? Tedy o vysoce komediální ecchi školní anime s velkým prvkem akce. Samotní dej začíná na lodi kde se setkáme s hlavní aktérkou Mai a jejím bratrem Takumim. Později se dovíte že Mai a její bratr byli vybráni na podivnou soukromou akademii Fuka. Spousta dalších jiných lidí bylo vybráno též a výhradně jen o osoby ženského pohlaví. Pokud si ale dobře všimnete hned je to znát každá kdo je obdařena schopností ovládat materializaci tak se nazývá zkratka v angličtině HiME vidí podivuhodnou hvězdu zářící i ve dne kousek od měsíce. Další poznávací znamení je malé zajímavé tetování na jejich těle a to kdekoliv. Vše se tak od začátku začne zamotávat a hned v prvním díle se setkáte s kompletní trojkou postav na nichž tento seriál stojí včetně jejich schopností. Mai a její ohnivé elementy, Mikoto temní meč a Natsuki materializované střelné zbraně. Každá z nich se od počátku snaží neukazovat a nestýkat se sebou, ale postupem se z nich stanou dobré kamarádky. Do toho se připojí spousta přátel které poznají na Fuka akademii ať za příjemných či nepříjemných okolnostech. Příkladem může být Tate spolužák který se zamiluje do Mai, Mao jedna z HiME nenávidí chlapi či malá holčičkou co umí nádherně zpívat Alyssa s její ochránkyní Miyu která má ke člověku dost daleko. Celkoví počet HiME je 13 a setkáte úplně s každou princeznou HiME.
Co princezna to jiná schopnost a jiné obrané dítě což je název pro pomocnou potvoru. Každý ke své schopnosti a svému dítěti dostal dost velkou zodpovědnost. Zodpovědnost za toho koho miluje a je mu nejdražší na světě. Proč to já vám neprozradím, ale je dost důležitá věc a proto je důležité bojovat a vyhrát. Podivuhodnou postavou se kterou se setkáte je Nagi. Kluk který ví příliš moc, ale není ani na jedné straně dobra a zla. Proč se mluv o straně ? Důvodem je že existují lidé co nemají rádi HiME. Strana lidí proti HiME, členové a pomocníci HiME a poslední skrytá strana kam patří i Nagi. Strana od níž se po okolí akademie pohybují Orafáni. Potvory pěkně hnusné a zákeřné, ale i komediální. Jejich vyvolání není složité, ale umí to jen jedna osoba a ta nemá tak velkou sílu aby to prováděla pravidelně. Dále bych anime začal rozdělovat na dvě části. První část anime je o tom jak vlastně na akademii chodí a celkové ukazuje schopnosti všech včetně finální ho boje o přežití s odpůrci HiME. Druhá část není tak komediální a začíná se to více stupňovat do akce a vážnosti tématu důležitá osoba pro každou princeznu. Poznání více stahů mezi přáteli, poznání lásky a utrpění. Mnoho neuvěřitelných převratů co díl za dílem a odkrytí toho co stojí za Orfáni a kdo chce získat finální sílu HiME hvězdy co se každím okamžikem přibližuje stále k zemi.
Mai - HiME 26 epizod + 26 bonusů rok 2004/2005

Po skončení Mai - HiME na sebe pokračování nedalo dlouho čekat. Není ovšem obvyklé pokračování. Mai zůstává ale konec má jiné jméno Otome nebo taky jinak psáno Z-HiME. Co však zarazí je to že podobnost postav je velká až přímo účelová. Schopnost některých je přímo podobná až zcela stejná.
Mai - Otome (Z-HiME)
Pokračování nebo klamání to byl opravdu dobrý trik co se povedl producentům. Sice se každý těšil co bude ve filmu Mai- HiME, ale omyl noví seriál. Mai - Otome je postaveno od Mai - HiME do úplně vytvořeného světa kde není nic z prostředí ve kterém žijeme. Samotní příběh začíná ve válce tedy na jejím konci. Ukrytí potomka a Safíru modrých nebes. Po 14 letech se přídech posunul potomek je opět tu sřeštěná holka Arika. A už od začátku je jasné že s ní budou jen samé problémy. A aby se to nepodobalo mnohem málo vyskytuje se tu též trio hlavních postav. Nina jméno kamarádky se kterou se setká. Nemá jí moc ze začátku ráda tedy z části jí nenávidí protože má v sobě neuvěřitelné schopnosti co podědila po své matce. Poslední do tria je princezna později královna Mashiro. Problematická a namyšlená malá holčička co je utíká a nevšímá si života poddaných kolem sebe. Hned v prvním díle uvidíme co je opravdu Arika zač a co se skrývá v jejím modrém náhrdelníku. Letmo spatříme tajemství ale jen na malinko. Po komplikovaném začátku se opět vyskytli potvory co tu byli ještě před válkou a za války Slave. Po dořešení problému se opět na scénu vynoří staré známé postavy a dokonce se stejným chováním jaké se dalo čekat ba dokonce trochu více. Otome Garderobe je skoro stejní systém jako HiME, ale je propojen né s přízněnou osobou či milovanou, ale s pánem. Funguje to za pomocí nanobotu a autorizaci pro aktivaci v plnohodnotnou Otome provádí pán nebo nadřízení. V každém království je Otome centrála pro aktivaci provoz a autorizaci. Smrt jednoho znamená smrt druhého. Závazek je na celí život s dodatkem žádné milování to jest sex s Otome!
Členka Otome se nesmí milovat se svým pánem či s jinou milovanou osobou, protože by došlo k početí a osoba co by se narodila měla schopnosti Otome a bez ovládacího krystalu což je nebezpečné. Arika je právě dcerou jedné s nejlepších Otome co kdy žila i když se to nesmělo. O minulosti právě Ariki toho ví nejvíce Sergej otec Nini, ale neprozrazuje opravdu nic s toho co ví jen tajně se snaží pomáhat dotováním Ariku. Sen být na akademii se splní, ale zbytek neprozradit. Samotní děj je plní zvratů a časté narážky na ecchi s komediálním nádechem což si člověk moc dobře užije v bonusech. Vážnosti se tu najde mnohem více a také tragická část a ohromné překvapení pro každého kdo to bude sledovat. Anime se dá opět také rozdělit dějově jako předchozí Mai na dvě části. První příchod Ariki a poznání akademie a boj proti Slave a takových starých členu akademie co byli členi ještě před válkou či objevení síly Safíru azurových nebes. Druhá část se ovšem pohne do jiného směru přežití hlavních hrdinu zničení centra Otome a transformace školy pod vedením opět Sergeje. Postavení postav se změní a najevo vyjde to co zamýšlí někdo udělat s celím královstvím. Použití mrtvé duše Otome za pomoci stroje jenž byl skoro zničen za poslední války. Dalším prvkem co se opravdu málo stává je že postavy hlavní z předchozího anime objeví i zde. Natsuki se tu vyskytuje již od začátku a často vzpomíná na své přátele kdy byla ještě školačkou a né ředitelkou. Mai její spolužačka a Mikoto její paní. Přiznám se tohle mě v tom anime chybělo už od prvního dílu.
Mai - Otome 26 epizod + 9 bonusů rok 2005/2006

Mai - Otome Zwei OVA
Pokračování se Mai - Otome dostalo zaslouženě a myslím že konec byl více než skvostní. Opět tu je Arika a Nina. Ninin podíl na OVA serii je více než důležití. Podaří se jí získat vodní safír aniž by chtěla. Mai a Mikoto se tu vyskytuje také a dokonce se s ní dá užít stená sranda jako vždy. Bonus co tu přijde je její dítě s Mai - HiME to mě mnohem více překvapilo než sem opravdu čekal. Děj se odehrává krátce po skončení posledního konfliktu na svět přichází noví útočník co se chce pomstít za své křivdy. Doslova se zde probudí temná strana Otome která pěkně zamává s každým členem a dokonce i s dost silnou Arikou. Schopnosti doslova zmizí a nouzoví stav Otome systému v centrále moc nepomůže. Konec však dopadne dobře Arika, Nina spolu opět porazí zlo a opšt najdou své stracené přátelství a zachrání královnu. Mai mikoto dá kočku co zbila z dítěte Mikoto a Natsuki dostane spět osobu pro ní důležitou. Mai - Otome Zwei je sice krátké ale opravdu perfektní co do konce a plné rychlé akce akce.
Mai - Otome Zwei OVA 4 epizody 2006/2007

Mai-Otome 0: Cipher OVA
O tomto pokračování sem se moc nedozvěděl, ale jednu věc mohu říci že se tíká staré minulosti. Bude to pokračování z doby před válkou či v období války tedy 14 let nazpět. Arikina matka zde bude plnit hlavní roli a myslím v obvyklé trojce této serie. Jednoduše se člověk těší co bude dál ? Nebo to bude zase finta ? I tak 22.02.2008 den kdy se má nejspíše vysílat první díl.
Mai-Otome 0: Cipher OVA 3 epizody 2008/????
h.thor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama