Pet Shop of Horrors

6. ledna 2008 v 13:33 | h.t. |  Anime Recent

Pet Shop of Horrors

Co si přejete koupit? Máte rádi zvířátka, ale chcete něco co jen tak někdo nemá? V nadcházející noci objevíte to, po čem toužíte. Těmito slovy začíná dosti podivuhodné hororové anime. Hrabě D tak se jmenuje hlavní postava a vlastník podivného krámku ze zvířaty uprostřed čínské čtvrtě, který váz zve k sobě. Na tomto místě koupíte vše i to co nikdo nikdy neviděl a i to o čem jste jen v bájích slyšeli. Pokud se rozhodnete něco koupit narazíte na dosti ošemetnou smlouvu. Pár zákazníků tu smlouvu porušilo a dosti špatně na to doplatilo a s radostí zvířátko vrátilo nebo se ho pokusilo vrátit. Vše začíná telefonátem panu hraběti D od nespokojeného kupujícího. Hrabě se ptá kde je problém a on že ho ukazoval lidem na večírku a byl fuč. Pohotově hrabě odpověděl, že porušil závažné pravidlo smlouvy. Druhý den bylo na vrácení dosti pozdě, tygr z obrazu byl vypuštěn a majitele sežral. Na scénu se vynoří detektiv oddělení vražd Leon a začíná šetřit případy podivných smrtí kupců zvířátek. Při vstupu ho hrabě D velmi vřele přivítal a ukázal mu to, co prodal za zvíře poslednímu zákazníkovi. Jenže není to zvíře ale obraz. S výsměvem a zlostí Leon odchází a počítá s tím že na to přijde co tu prodává za věci. Na nové zákazníky však dlouho nemusí čekat. Rodinka ztratila to své nejdražší dceru. Poprosí hraběte D aby jim něco dal co jim přemůže stesk. Dostanou tedy zvířátko králíka, ale vypadá jako jejich dcera což je zvláštní. K předanému zvířátku platí i smlouva podepsaná a stvrzená ne krví. Pravidla smlouvy zní, nesmíte jí nikomu ukázat, nesmí vyhasnout kadidlo a za žádnou okolností nesmíte jí krmit ničím jiným než zeleninou i kdyby sebevíce prosila. Od lidí bohatých, kterým zemřela dcera za podivné okolnosti, se moc nedá čekat dodržení pravidel smlouvy. Své dceři dali vše a ž na samí konec jejího života. Tak jest se stalo a konec dílu jasně ukáže ponaučení. Né vždy dát to co po čem někdo touží. Dalším případem, který na sebe nedal dlouho čekat byl případ Evy zmizelé zpěvačky. Smutní a vážně zlomení novomanžel, který přišel v noci prvního dne svatby o ženu. Přišel, neboť hrabě D něco pro něj měl a bylo to něco moc vzácného velmi moc. Mořská panna. Krásná a nádherná žena co vypadala jako zmizelá zpěvačka Eva. Vlastnila stejní obličej a měla i prsten a její hlas byl takoví, jaký měla Eva ale… Opět pravidla smlouvy nesmí jí nikomu ukazovat, měnit jí vodu slanou mořskou a krmit jí pravidelně jinak neručí hrabě za následky.
O skutečnosti smrti se vedli zvěsti, že on sám svou ženu zabyl. Leon se vydal na to přímo a hned za hrabětem co že mu prodal a on mořskou pannu a že mu to pomohlo v jeho skleslosti. Tedy Leon si řekl vrah on nebude, ale někdo velmi blízko obou novomanželů. Toto zvíře mořská panna je zvláštní samo o sobě. Je majetnické, hrdé, panovačné a miluje až k smrti. Takoví jsou i lidé, kteří propůjčí podobu mořské panně. Část těla je od mrtvé stačí aby převzala mořská panna všechny vlastnosti mrtvé. Smlouva je smlouva a i zde dojde k porušení a následky jsou zcela krutější než se dalo čekat. Dalším již třetím dílem je smutní příběh člověka jenž miloval své zvíře a ono milovalo jeho. Oproti předchozím začíná na úplném konci a Leon se vydává za hrabětem D, aby mu pomohl a řekl co to bylo za zvíře. On mu vypoví příběh muže jenž u něj našel něco co bylo tolik vzácné že se na první pohled zamiloval. Medúza kráska z hadím tělem a věčně halené oči. K takovému exponátu opět podají tři pravidla smlouvy. Krmit jí jinak sama zemře hlady, nesmí vyhasnout kadidlo a poslední nikdy se nesmí podívat jí do očí. Mezi nimi jak čas plynul se vytvořila podivné spojení láska tak se to nazývá mezi lidmi. Tak hluboká a vřela že touhy mezi nimi byli tak silné že…
Konec sám nemohu dopsat neboť tak krásní příběh má zůstat tajemstvím až do chvíle kdy ho sami spatříte. Láska je silnější a vůle života je tak někdy slabá že bez ní nemá to v životě cenu. Poslední a také hodně zajímaví díl je jediná věc moc nad lidmi. Kiril podivné mocné zvíře jenž slibuje když mu dáš najevo že si pán moc jakou si budeš přát. Mladí a dosti ambiciosní politik se rozhodl poslechnout svého přítele. Navštíví místo hraběte, ale úspěch není zvíře nedostane. Jeho žena se tedy rozhodne navštívit samotného hraběte a stalo se to on pozná že dalším majitelem a pánem Kiril muže být jen ten kdo jí stojí oporou. Dá ho tedy a to obou mužům a na Kiril je aby si vybral svého pána. Kiril si vybere toho svého pána i když není to ten který to měl být. Samotní seriál e dosti plní nádherných příběhu ovšem jeho krátké pokračování pouze 4 díly z něj spíše dělá OVA než seriál. Tvůrce této serie je studio Madhouse. To se často podepisuje pod anime horory a tento seriál k nim na 100% patří. Není to jen o stvůrách, ale také o lásce životě a ztrátě milovaného. Moje doporučení je rozhodně bych ho dal jako jeden celek na zhlédnutí. Krátké a velmi pamatovatelné anime.
Počet dílů 4.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama